Beeple: Everydays, filmová séria True Fake a festival Systemrestart.tv


Mike Winkelmann, americký digitálny umelec, dizajnér a VJ, ktorý pod pseudonymom Beeple robil vizuály ku koncertom hviezd ako deadmau5 alebo Zedd, uverejňuje každý deň na svojej webstránke jedno digitálne umelecké dielo. Tento dlhodobý projekt s názvom Everydays trvá už 14 rokov a podľa autora je to spôsob, ako sám seba motivovať k tvorbe: „Ľuďom nechýbajú nápady, ale deadliny“. Tento rok uverejňuje Beeple každý deň render vytvorený použitím softvérov Cinema 4D a Octane a treba dodať, že jeho obrázky často čerpajúce z estetiky gýčových sci-fi ilustrácií odrážajú ducha doby a sú čoraz bizarnejšie a postapokalyptické. Oplatí sa v rámci každodennej prokrastinácie sledovať jeho instagram.  

***

záber z Parallel II, Harun Farocki.

Magazín e‑flux začal novú filmovú sériu True Fake: Troubling the Real in Artists’ Films. Prvý blok, dostupný ešte dnes, pondelok 22. februára, s názvom Simulations and (Hyper)Reality ponúka filmy Haruna Farockiho, Peggy Ahwesh, Larryho Achiamponga a Davida Blandyho a Sondry Perry.

***

SYSTEMRESTART.TV je online festival platformy Boiler Room, ktorý má za cieľ podporiť klubové subkultúry zasiahnuté pandémiou Covid-19. Počas desiatich dní v online prostredí každý deň predstaví živé video streamy, DJ sety, filmové premietania, virtuálne párty, webináre a diskusie.  Festival trvá od 18. do 27. februára, dnes (pondelok, 22. februára) napríklad prebehne premietanie filmu „Push“ o kríze bývania, 26. februára prebehne showcase viacerých hudobných kolektívov z celého sveta, vrátane iniciatívy Radio Alhara, ktorá funguje medzi Betlehemom a Ammánom, labelu Brutaž z Varšavy, resp. promotérskeho kolektívu Cxema z Kyjeva.