Bratislava Game Jam, konferencia Dark Eden a sólový album Moniky Šubrtovej Omnia


V piatok 6. 11. začína súťaž pre programátorov, scenáristov, grafikov a herných dizajnérov Bratislava Game Jam. Dvojdňový kreatívny maratón, v rámci ktorého budú zúčastnení jednotlivci i tímy tvoriť prototypy videohier, odštartuje prednáška geografky a odborníčky na kulturalizáciu hier Kate Edwards. Tento ročník bude celý online a navyše aj československý, čo znamená, že okrem slovenského víťaza, ktorého účastníci zvolia spomedzi seba, vyberie odborná porota víťaza československej ceny. Bratislava Game Jam môžete sledovať na facebookovej stránke súťaže. 

***

Ďalšou zaujímavou online akciou najbližší víkend je konferencia Dark Eden s podtitulom Transdisciplinary Imaging Conference at the intersections of art, science and culture. O témach ako strojové videnie, remediovaný obraz, osvietenstvo a éra post-pravdy, rozšírená realita a ďalších budú hovoriť umelci, kurátori, historici i vedci a celý program bude hosťovať austrálska The University of New South Wales. Hlavné príspevky konferencie prednesú  profesorky Barbara Bolt a Laura U. Marks a náš obľúbený filozof Timothy Morton, ktorý s umelkyňou Jennifer Walshe spolupracoval na opere TIME TIME TIME. Na trojdňový konferenčný maraton sa môžete zaregistrovať za 45 austrálskych dolárov (cca 27 eur) tu.

***

Monika Šubrtová je známa skôr z hardware electronics dua Jamka, ktoré je súčasťou bratislavského experimentálneho labelu a kolektívu Urbsounds. V Londýne usadená Monika teraz vydáva sólový release s názvom OMNIA, ktorý bol inšpirovaný projektom pre Slovenský rozhlas. Rytmická elektronika s temnejším nádychom je ideálna pre tieto apokalyptické novembrové dni a lockdown večery. (Mimochodom, Monika prednedávnom postovala aj na našom Instagrame).