Festival Uroboros, konferencia rA/Upture_2 a prednáška Oramics


Už túto stredu začína dvojtýždňový program festivalu Uroboros – Designing in Troubling Times venovaný transformatívnemu potenciálu dizajnu. Takmer 50 online akcií rôzneho formátu, ako sú workshopy, prednášky, diskusie a performancie,  si kladú otázku, ako môže dizajn v spojení s novými technológiami podporiť pozitívnu zmenu v súčasných neľahkých časoch. Festival potrvá do 18. mája a väčšina udalostí bude dostupná zdarma alebo za malé vstupné prostredníctvom streamu, neskôr archivovaná a dostupná online. Vyberte si z pestrého a zaujímavého programu tu

***

 
rA/Upture_2 je iniciatíva viedenského kolektívu adO/Aptive v spolupráci s momentálne prebiehajúcim OFF-Biennale v Budapešti a „hungarofuturistickým“ (HUF) projektom 𝑻𝑯𝑶𝑺𝑬 𝑾𝑯𝑶 𝑨𝑹𝑬 𝑵𝑶𝑻 𝑾𝑰𝑻𝑯 𝑼𝑺 𝑨𝑹𝑬 𝑨𝑳𝑺𝑶 𝑾𝑰𝑻𝑯 𝑼𝑺 (Tí, ktorí nie sú s nami, sú tiež s nami), skúmajúca vplyv nacionalistických a pravicových ideológií na naše kultúrne naratívy.  Druhé pokračovanie online konferencie rA/Upture_2 má za cieľ zapojiť maďarských a medzinárodných umeleckých profesionálov, teoretikov a výskumníkov do diskurzu o alternatívnych víziách budúcnosti, konceptoch a fenoménoch, ktoré nám môžu pomôcť obnoviť našu dôveru v budúcnosť v období, ktoré je často popisované ako „pomalé zrušenie budúcnosti“. 
 
***
 
 
Pravidelná séria online prednášok VIDEOGRAM 105 / TIM Master Class tento týždeň pokračuje poľským feministickým kolektívom Oramics. Oramics za pár rokov svojej existencie vytvoril platformu pre nebinárne a queer umelkyne a umelcov na elektronickej hudobnej scéne. Ich feminizmus je intersekcionálny a jedným z ich cieľov je zvýšiť povedomie o hudobných scénach strednej a východnej Európy. Ich prednáška predstaví ich taktiky a metódy ako kolektívne tvoriť hudobnú scénu, ktorá je inkluzívna a solidárna.