Mixtape intermezz, sympózium Isea a konferencia Artificial Creativity len online


Nový mix francúzskej producentky a zvukovej umelkyne Crystallmess sa zameriava na časti trackov, ktoré sú v určitom medzipriestore. Sú to intermezzá, intrá, začiatočné náznaky melódií, atmosferické navnadenia, „ktoré umelcom dávajú možnosť byť najviac zraniteľnými a odhaľujú vnútro ich projektov“, ako vysvetľuje autorka mixu. Nahrávka vznikla v rámci 11. ročníku festivalu Wysing Polyphonic, ktorý sa tento rok koná online medzi 4. a 31. augustom a 5. septembra.

 

***

Aj medzinárodné sympózium elektronického umenia ISEA, ktoré sa koná už od roku 1988, sa pre pandémiu COVID-19 bude tento rok po prvýkrát odohrávať výlučne online. Od 13. do 18. októbra 2020 sa bude z Montrealu streamovať bohatý program prednášok, diskusií, workshopov a umeleckých príspevkov na tému Why Sentience? Pre virtuálnych návštevníkov sú do stredy tohto týždňa ešte dostupné festivalové passy za cenu Early bird.

***

Ďalšou virtuálnou akciou pre nadšencov digitálneho umenia naplánovanou na jeseň tohto roku je konferencia venovaná umeleckej tvorbe využívajúcej umelú inteligenciu a hlboké strojové učenie s názvom Artificial Creativity. Súčasťou konferencie, prebiehajúcej výhradne online 19.– 20. novembra 2020 bude aj virtuálna výstava v prostredí Mozzila Hubs. Účasť na konferencii je zdarma a hosťuje ju univerzita v Malmö.