Online koncert ku dňu žien, prednáška Tima Mortona a 20 rádio artu a sound artu


Oslávte sviatok – v našich končinách so sprofanovanou skratkou MDŽ – online koncertom, na ktorom vystúpia 4 producentky (schválne píšeme producentky, keďže úloha žien v hudobnej produkcii, resp. štúdiovej tvorbe býva často marginalizovaná) súčasnej klubovej a experimentálnej elektroniky. Všetky štyri pracujú s vlastným vokálom, rekontextualizujú ho a aspoň v prípade welšskej umelkyne Elvin Brandhi, znetvárajú k nepoznaniu. Okrem nej v online streame nórskeho festivalu Insomnia v spolupráci s hudobnou platformou SHAPE uvidíte klubovú LYZZU, v Miláne usadenú Tadleeh a marseillskú DJku a producentku Moeshu 13. Začína sa o 20.00. 

 

WOMXN´S DAYINSOMNIA DIGITAL AFTER PARTY from Insomnia Festival on Vimeo.

***

V pondelok 15. marca o 17.00 si nenechajte ujsť online prednášku jednej z najzaujímavejších postáv súčasnej filozofie a ekologického myslenia Timothyho Mortona (spolupracoval napríklad aj s Jennifer Walshe). Prednášku organizujú študenti University of Arts v Londýne a bude sa konať zdarma na Microsoft Teams. Reč bude o ekologickom povedomí, hyperobjektoch, kapitalizme, rode a ďalších témach.

***

NAISA ( New Adventures in Sound Art) je iniciatíva, ktorá  už dvadsať rokov podporuje alternatívne spôsoby počúvania a prezentovania zvuku. Organizuje performancie, inštalácie a umelecké rezidencie zamerané na elektroakustický a experimentálný sound art, najprv v Toronte a od roku 2017 neďaleko (300 km) na vidieku, v dedine South River. V sobotu 13. marca si insomniaci budú môcť o 1‑nej v noci vypočuť pásmo nových i starších rádiových diel pri príležitosti 20. výročia festivalu Deep Wireless Festival. Inak pustite si niekedy rádio NAISA , častokrát príjemný abstraktný podmaz k práci v homeoffice.