Prednášky Shu Lea Cheang a Rosi Braidotti, nový album Unizone a výstava k výročiu Černobylu


Katedra voľného umenia a Ateliér s hosťujúcim umelcom na pražskej Vysokej škole uměleckoprůmyslové  pripravili na stredu večer prednášku známej taiwansko-americkej mediálnej umelkyne Shu Lea Cheang.  Streamovanú prednášku s názvom „You and I don’t live the same viral reality“ si  bude možné pozrieť v stredu o 18.00 hod. tu.  .

***

Nová kompilácia pražského labelu Unizone predstavuje „brutálne a temné“ tracky od producentov a priateľov kolektívu, už tradične sa pohybujúcich vo vodách hybridných klubových zvukov. Tematicky, ako už naznačuje aj jej názov, sa kompilácia zameriava na obavy a hnev, pocity, ktoré mali oslovení za úlohu transformovať do skladieb. Výťažok z albumu poputuje organizácii Ciocia Czesia, neformálnemu českému združeniu, ktoré pomáha poľským ženám v otázkach legálnych a bezpečných potratov.

***

Dnes si pripomíname 35. výročie výbuchu v Černobyle, najtragickejšej havárii v histórii jadrovej energetiky. Projekt Chernobyl Papers je online skupinová výstava vnútri najpostihnutejšej zóny černobyľskej katastrofy. 39 medzinárodných umelcov reaguje na jadrovú katastrofu kresbami. Všetky umelecké výtvory tam zostanú navždy – kontaminované. Za projektom stojí platforma New Scenario pre konceptuálne, časové a performatívne výstavné formáty. 

***

V Holandsku žijúca filozofka a feministická teoretička Rosi Braidotti, okrem iného editorka slovníka Posthuman Glossary, ( ktorému sa na stránkach 3/4 venuje rubrika Posthumánny slovník), prednesie v štvrtok o 12.00 online prednášku na tému kritických posthumanitných vied.  Prednášku poriada Centrum pre kultúru a technológie na Univerzite južného Dánska , konať sa bude cez zoom  a zaregistrovať sa môžete tu