Tri prednášky: Brian Holmes, NFT a blockchain, McKenzie Wark a Shola von Reinhold


Poveľkonočný týždeň je bohatý na zaujímavé prednášky a väčšina z nich sa, ktovie prečo, odohráva vo štvrtok. Začať môžete online prechádzkou okružnou trasou mapujúcou odklonené riečne systémy Chicaga v sprievode amerického mediálneho teoretika, ekologického aktivistu a spisovateľa Briana Holmesa. Prednáška a slideshow s názovm  Rieky, ktoré sa zbiehajú; osudy, ktoré sa rozchádzajú. Megagentrifikácia a urbánny rozklad v Chicagu začína o 18.00 a je súčasťou projektu Seminár urbánnej imaginácie, ktorý sa zameriava na otázku práva na mesto v čase klimatickej krízy na príklade lokality bratislavského Lida a jeho zamýšľanej transformácie.

 

***

Po skončení okružnej  cesty nasleduje o 20.00 prvé vysielanie IMPAKT TV venované digitálnemu umeniu, NFTs a blockchainu. Debatovať budú umelci Simon Denny a Harm van den Dorpel, hostiteľmi sú členovia  IMPAKT – centra pre mediálnu kultúru v Utrechte. Diskusia bude streamovaná na FB a YouTube.

***

Kto ešte bude vládať, môže si o 21.00 pozrieť ešte naživo streamovaný rozhovor mediálnej teoretičky McKenzie Wark a spisovateľ‑a/ky Shola von Reinhold. Moderovať ho bude filmárka a teoretička Susan Stryker a reč bude o trans estetike, černošskej a trans kultúrnej produkcii a budovaní svetov. Debata bude streamovaná cez FB a YouTube.