Výstava Radical Acts of Care, nová séria podcastov Framing Media a nový album I Love 69 Popgeju


Greg de Cuir Jr. vytvoril pre Media City Film Festival online multimediálnu výstavu Radical Acts of Care, ktorá tematizuje solidaritu predovšetkým v súvislosti s politickým a sociálnym bojom. Súčasťou výstavy sú diela Cauleen Smith, Audre Lorde, Forough Farrokhzad či Madeline Anderson.

 

***

The Cinephiliacs začal novú sériu podcastov s názvom Framing Media, ktorá sa zameriava na súčasný výskum pohyblivého obrazu. V prvom diele hovorí J. D. Scnepf o environmentálnom a humanitárnom využívaní dronových záberov a vôbec o diskurze okolo dronov.

 

***

Na Vdrome môžete vidieť krátke video Andreasa Angelidakisa Vessel, špekulatívnu esej o antických nádobách ako sociálnych sieťach svojej doby.

 

***

Nový album ostravskej formácie I Love 69 Popgeju má príznačný názov: Neomarxistické Ekofeministické Antifašistické album. Vysvetľovať ho asi netreba. Ide o nahrávky, ktoré vznikli za posledné dva roky. I Love 69 Popgeju je dnes už kultová skupina, ktorá vzišla z pozoruhodnej ostravskej umeleckej scény, kde sa vizuálne umenie mieša s hudbou (s pomerne dadaistickým prístupom).