everything is new but 3/4.   http://34.sk   english

4/4

 
 
Jan Nálepa: Partitura
Výstava Multiplace Expo v bratislavskej galérii Enter predstavila počas festivalu Multiplace 2011 viacero remakeov. Jedným z diel, vytvorených špeciálne pre festival, bola Partitura mladého českého umelca Jana Nálepu. Partitura je audiovizuálna priestorová inštalácia, ktorá recykluje diela autorov zaoberajúcich sa alternatívnym grafickým zobrazením hudobnej kompozície. Vybrané partitúry sú digitalizované, v počítačovom programe prevádzané na zvuky, a následne sú aj so zvukmi komponované v priestore galérie.

Ondřej Merta: Event Horizont, Václav Peloušek: Drawing Machine – Stroj 02
Na výstave Multiplace Expo sa prezentovala aj brnianska dvojica umelcov – Ondřej Merta a Vašek Peloušek, tentokrát dvomi rôznymi dielami. Tok dát zo stránky Multiplace vizualizoval Pelouškov kresliaci stroj – Drawing Machine – Stroj 02, ktorý vzdával hold Václavovi Jírovi – jednému z priekopníkov českej kinetickej trashovej plastiky. Mertova inštalácia Event Horizont bola uzavretým video obvodom, zobrazeným na dvoch televízoroch, ktoré odkazovali na Nam June Paikove dielo TV Buddha alebo na videá Jozefa Robakowského.

David Strang, Vincent Van Uffelen: Re-Paik Workshop
Ďalšie dielo Nam June Paika – inštaláciu Random Access, spracovávali účastníci workshopu Re-Paik pod vedením umelcov Davida Stranga a Vincenta Van Uffelena. Kilometre vypitvaných magnetofónových pások sa stali novým materiálom pre tvorbu inštalácií a zvukových mašiniek. Sieť pásov z kaziet nebola, na rozdiel od pôvodnej predlohy, náhodne prehrávaná len na základe rozhodnutia diváka. Do výslednej inštalácie a performancie vstupovali aj celkom nové okolnosti a technológie.

Palma, Drakh: Sykora Beat
Ďalším projektom, ktorý reagoval na výzvu organizátorov festivalu Multiplace, bola performancia dvojice umelcov Palmy a Drakh-a. Palmou zostrojený systém, ktorým pomocou hry na bicích ovláda videoprojekciu, poslúžil tento krát na remake diela jedného z priekopníkov počítačového umenia v bývalom Československu. Abstraktné, počítačovo generované obrazové štruktúry Zdeňka Sýkoru, boli (re)generované v podobe živého vizuálu, ktorý doprevádzal sólo na bicie.

Tač.ka
Skupina vizuálných umelcov Tač.ka z Bosny a Hercegoviny, využíva k sociálnej a inštitucionálnek kritike rôzne komunikačné technológie. K téme Remake počas festivalu Multiplace prispeli aktivistickým „This is not a remake / There are no Bosnian-Herzegovinian new-media art pioneers“.
www.lutacka.com

Standuino workshop 4. 5. 2011, 4AM Media Lab, Brno
Workshop Standuino bol historicky úplne prvým zo série workshopov klonu populárneho Arduina, ktorý je adaptovaný na potreby a rozpočty (najmä českých) „bastlířů“. Na workshope účastníci zostavili prvé Standuino a naučili sa základy práce s touto platformou. Výsledkom bol jednoduchý, ale dobre znejúci zvukový syntezátor. Dnes už má Standuino i svojho pokračovateľa v podobe „Digitálního syna“, ktorý bol v 4AM media labe pokrstený v januári 2012.
www.standuino.eu
 
 
ďalšie články autora / Katarína Gatialová
Re:make 3/4 27-28
Re:make 3/4 27-28
4/4 27-28
 
ďalšie články autora / Barbora Šedivá
Re:make 3/4 27-28
Re:make 3/4 27-28
4/4 27-28
Hľadáme zmysel / Marek Adamov / Kultúrny projekt-priestor Stanica Žilina-Záriečie 21-22
Môžeš ležať na deke / Magdaléna Kobzová / Letné dielne 21-22
Člověk si musí všechno vybojovat / Lenka Zogatová 21-22
 
online texty autora / Barbora Šedivá
MYSLÍM, TEDA SOM (FESTIVAL) Avízo
SPERMIE NA MARS!!! KONDOMY DO GHANY!!! Avízo

 
 

<< < 1/1 > >>
 
meno
odkaz
 
email
subjekt
kontrola (vpíšte sem slovo TOBAGO veľkými písmenami)
 
 
<< späť
©20023456789101112 atrakt art  |  emigre by satori