everything is new but 3/4.   http://34.sk   english

Resistence Festival: different state of mind!
Slávo Krekovič
 

 

 
 
Bratislava sa od 27. do 29. augusta stane dejiskom historicky ojedinelého útoku nekomerènej elektronickej hudby a alternatívnej kultúry s medzinárodným obsadením na múry petržalského Zrkadlového hája.

„Nazov RESISTANCE nie je iba nazvom, ale aj predstavou, co sa bude odohravat pocas troch dni festivalu a umenia. Prezentaciou nekomercneho Digital Hardcore a undergroundoveho umenia vzdorujeme kapitalistickej monokulture a spravaniu. Viac ako 50 najvacsich a najznamejsich undergroundovych kapiel a umelcov z europskej digitalnej undergroundovej sceny pridu, aby mohli spolocne oslavit a propagovat hudbu a umelecku scenu, ktora je hlboko ukryta pod komercnou scenou a medialnou prezentaciou,“ tvrdí sa na festivalovom webe, takže aj tí, ktorým mená skupín hovoria len málo, nadobudnú aspoò hrubú predstavu o chystanej akcii.

Tri dni elektronického „náteru“ s vyše pädesiatimi úèinkujúcimi nemajú na Slovensku obdobu: Resistance predstavuje zvukovo aj politicky radikálnu hudbu, siahajúcu po aktuálnych dobových vyjadrovacích prostriedkoch. Od zvukového experimentu až po „distorted disco“, od noisu po síce netradièné, ale predsa len „pesnièky“. Po¾skí hudobníci Deuce a 8rolek sa už v našich konèinách mihli na festivale NEXT 2003 v rámci šou vydavate¾štva Mik.Musik, domácich Urbsounds, Poo, Einleitungszeit a ¼ahkú múzu publikum už pozná, väèšina z festivalových hostí však na Slovensku ešte nehrala: nemecký projekt Panacea, zakladate¾ Nexsound Andrey Kiritchenko, Panic DHH – ve¾vyslanci labelu Digital Hardcore, bieloruskí electrotrasheri Ambassador 21 a ïalší. No a po koncertnom extempóre sa ešte môžu návštevníci s väèšou výdržou každý deò dlho do noci zmieta na parkete za rytmických zvukov pozvaných DJov. Na festivalovej stránke nájdete odkazy na weby jednotlivých aktérov, lístky stoja 4 eurá / jeden deò a 10 eur na celé tri dni. Check it out!
 
 
Resistance web
 
ďalšie texty autora
DJ Spooky That Subliminal Kid v Prahe Avízo
Konfrontationen 2004: inovatívni hudobníci majú zraz v Nickelsdorfe Avízo
Jazz Saalfelden 2003 - preèo tam ís Avízo
Kúpte si Springerin! Rec
 
články autora
Douglas Repetto: Čudné veci s elektrinou 26
Fran Ilich: Založte si banku! 26
Golo Föllmer: Hudba v sieti 23-24
Špeciálna sekcia: Médiá? Umenie? Komunity? Inštitúcie? 23-24
Hudba falošná a fiktívna / Miro Tóth 21-22
„Baumaxizácia“ verejného priestoru / Michal Moravčík 21-22
Google zje sám seba 20
Komiks ako nočná mora
Rozhovor s Maxom Anderssonom
13
Berlin: Die Hauptstadt 13
Počítač vás paralyzuje
Rozhovor s Alexejom Šulginom
13
Who is doing the art of tomorrow?
Ars Electronica 2001
3/2001
Rozhovor s Johnom Oswaldom 2/2001
Nostalgia za budúcnosťou
Ky8ersv3t, um3n13 & myst1c1zmu5
2/2001

 
 

<< < 1/1 > >>
 
meno
odkaz
 
email
subjekt
kontrola (vpíšte sem slovo TOBAGO veľkými písmenami)
 
 
<< späť
©20023456789101112 atrakt art  |  emigre by satori